Logo LachJeKrom.com
» Start » Teksten » Brieven » Aan Beatrix

Teksten - Brieven: AAN BEATRIX

Lieve Bea,

Na de hele dag al vol verwondering en verbazing met anderen gesproken te hebben over de komende bezuinigingen lees ik net op rtltekst pagina 120 van RTL4 dat ze ook in jouw potje gaan zitten snijden! En dan zit ik de hele dag al te zeuren over dat wij er een paar honderd euri per maand op achteruit gaan, zie ik dus op diezelfde pagina dat jij wel 1 heel miljoen moet gaan inleveren! Meid, ik schrik daarvan! Daarom deze brief, als vrouwen onder elkaar moeten we elkaar tenslotte steunen vind je ook niet? Nu heb ik vanmiddag al met enkele vriendinnen tijdens het stoepje vegen staan te bedenken hoe we deze bezuinigingen moeten gaan overleven en ik dacht nu dus net: "daar heeft Bea vast ook wel wat aan!"

1: Aan het einde van de dag krijgt het brood bij de meeste supermarkten vaak een kortingssticker, dat kan je dan zo al 40 euricent schelen! (moet je natuurlijk wel eerst 10 supermarkten voor af, want meestal is het bij de eerste 9 al uitverkocht.)

2: Spaar zegeltjes van alles wat je kan sparen! Die 2,50 die je bijvoorbeeld krijgt van de ringzegels lijkt weinig, maar als je al die boekjes opzij legt en dan begin december pas inlevert kan je toch met de kerst een mooie gebraden kip op tafel zetten ipv stampotje rode kool met een speklap! En misschien hou je nog wel wat spaarkaartjes over waarmee je dan voor Eloise en de kleine van WimLex en Maxi een kerstkadootje kan kopen!

3: Laat eens wat vaker het openbaar vervoer(ga je daar wel eens mee eigenlijk? vraag ik me nu zo af?) staan als je naar de tandarts, apotheek, huisarts of ziekenhuis moet. Die 3 euri voor dat buskaartje kan je dan daarna in een potje doen waarmee je dan de rekening kan betalen voor de medische behandeling die je moest ondergaan.

Ook had ik nog wat tips voor Maxi en WimLex, maar dat moet jij ze dan maar vertellen. Die zullen namelijk ook wel in de stress zitten, met zo´n kleintje op komst en dan nog moeten bezuinigen. (ja ik weet wat ze doormaken, wij zitten ook met wao-tje en een kleine op komst!)

1: Op www.watkostenluiers.nl kunnen ze kijken waar ze het goedkoopst luiers kunnen aanschaffen! Elke week zijn ze wel weer ergens anders in de aanbieding!

2: Als ze een babykamertje willen gaan kopen moeten ze ook goed opletten, bij heel veel zaken krijg je namelijk wat kado bij het uitzoeken. Bij de 1 een maxicosi (snap je hem? MAXI Cosi! ;) ) en bij de ander bijvoorbeeld weer een box! Dat scheelt al snel een 200 euri in de aanschafkosten! Beter nog: laat ze eens kijken op www.marktplaats.nl ! Je staat verbaasd voor hoe weinig geld mensen hun hele babykamer van de hand doen om maar een extra zakeuricentje bij te verdienen in deze tijd! Soms is het kind nog maar 2 maanden oud ofzo maar ja, er moet toch ergens geld vandaan komen!

3: Ook van vrienden en familieleden kan je vaak nog goede 2e hands (of meer) spullen krijgen. Als Maxi en WimLex nu een meid gaan krijgen dan kan ze vast wel wat lenen van Laurentientje.

Dit zijn even de tips die me te binnen schieten Bea, maar als ik en mijn vriendinnen weer eens het stoepje vegen en er weer wat boven komt dan laat ik het je weten oke?

Als je in de tussentijd advies wilt hebben over het een of ander (tenslotte leven wij, het gewone volk, al langer zuinig...) dan mag je me altijd bellen! Daarentegen zal ik jou ook bellen als we eens krap bij kas zitten zodat we bij jou kunnen komen eten goed?

Veel liefs, van Miranda, die echt wel doorheeft dat het voor jullie ook niet makkelijk zal zijn....

Willekeurige teksten

Tekst: Filosifisch kippennieuws

WAAROM STEEKT DE KIP DE STRAAT OVER? Antwoord: SCHOOLJUFFROUW: Om aan de overkant te komen PLATO: Omwille van het Hogere Doel ARISTOTELES: Het ligt in de natuur van kippen om straten over te steken KARL MARX: Dit was historisch onvermijdelijk SADDAM HUSSEIN: Dit was een ongehoorde daad van rebellie, dus was het volkomen gerechtvaardigd om er 50 ton [...]

Tekst: 500 dingen die je nooit mag doen

1. Neem nooit een nijlpaard op schoot 2. Ga nooit zitten schijten in de tuin van koningin Beatrix 3. Eet nooit zeep 4. Voer nooit oorlog in je eentje 5. Veeg nooit na het aftrekken je penis af aan het haar van je slapende vriendin 6. Probeer nooit van China naar Hawaii te lopen 7. Drink nooit een blikje bier dat al 2 dagen open staat 8. Schrijf noo [...]

Tekst: Gebed van een boom

Mens, luister eens naar mij … Tijdens de koude november- nachten geef ik warmte in je huis. Het is door mij te verbruiken dat je je kan verwarmen. Ik geef je verfrissende schaduw onder de brandende zon in de zomer. Ik ben het geraamte v an jouw huis en geef je een dak waaronder je kan schuilen. Ik ben het blad van jouw tafel en de stoel waarop je [...]

Tekst: Examenpareltjes

NEDERLANDS (1 tso): De trappen van vergelijking : De positief, de comparatief en de aperitief. Uit een opstel: Stappend door het landschap naderde de kerktoren. Een zelfstandig journalist is een taxfree-journalist. (freelance) ENGELS (3 aso): Verklaar : 'workaholic'. Verslaafd aan werken en alcohol. Vertaal : 'Een vleermuis.' a floddermouse Vertaal [...]

Tekst: Deze definities staan niet in het woordenboek

BABY-SITTER Jongeling die zich moet gedragen als een volwassene omdat de volwassenen zouden kunnen uitgaan en zich gedragen als jongelingen KAPITALIST Persoon die vanuit zijn kantoor met airco in een wagen met airco naar zijn club met airco rijdt om daar in de sauna te gaan DANS Verticale frustratie van een horizontaal verlangen ECONOMIST Expert di [...]