Logo LachJeKrom.com
» Start » Teksten » Ziekte en gezondheid » Medewerkers stresseren

Teksten - Ziekte en gezondheid: MEDEWERKERS STRESSEREN

* Er doet een theorie de ronde, dat stress werkers kan motiveren om productief en efficiënt te werken teneinde hun chef een genoegen te doen. Hieronder geven we enkele richtlijnen die sommige managers toepassen om de stress van hun mensen te verhogen.

* Delegeer werk aan de secretaresse op het laatste moment en zeg haar dat het morgenochtend direct moet gebeuren. Kijk er dan verscheidene dagen niet naar om.

* Geef een assistent bevoegdheden om beslissingen te nemen, roep hem dan bij u en zeg hem dat hij betreffende drie van de vijf genomen beslissingen eerst contact met u had moeten opnemen.

* Geef alleen maar negatieve terugkoppeling. Vertel niet hoe u iets verbeterd zou willen hebben. Zeg alleen maar: "Zo wil ik dit rapport niet hebben opgesteld. Verander het."

* Overhandig de secretaresse vijf rapporten. Zeg dat ze allemaal direct moeten worden uitgetikt en wanneer zij vraagt: "In welke volgorde moeten ze getypt worden?", zegt u: "Dat geeft niet." Blijf haar dan vragen: "Is het rapport over X al klaar? Hoe staat het met de cijfers voor Y?"

* Doe aan vriendjespolitiek. Wijs opdrachten toe volgens uw persoonlijke voorkeur voor of afkeer van elk van de medewerkers.

* Speel de een tegen de ander uit. Vertel Kees tien dagen voor een termijn afloopt, dat Peter bijna klaar is met zijn deel van het project en vraag hem: "Wanneer ben jij klaar?" Doet dat zelfs als de verstrekte informatie onjuist is.

* Geef een slechte beoordeling vanuit het idee dat een medewerker op alle werkgebieden tot betere prestaties moet komen, omdat niemand volmaakt is. Spreek geen doelstellingen met de medewerkers af.

* Blokkeer de overplaatsing van een medewerkster naar een andere afdeling waar zij meer vaardigheden zou kunnen ontwikkelen, meer verantwoordelijkheden zou krijgen en meer zou kunnen verdienen, onder het voorwendsel dat zij onmisbaar is voor de afdeling.

* Geef medewerkers die zijn overgeplaatst naar uw afdeling meer verantwoordelijkheid dan ze aan kunnen en werk ze niet in hun nieuwe taken in.

* Roep geruchten in het leven door uw medewerkers mee te delen, dat de afdeling wordt overgeplaatst. Maar zeg er niet bij wanneer. Doe verschillende uitlatingen tegenover verschillende personen, zodat niemand in de afdeling een duidelijk beeld heeft van wat er gaat gebeuren.

* Confronteer personeelsleden met veranderingen zonder hen de kans te geven de voorafgaande informatie te verwerken. Zeg dat de veranderingen binnen drie dagen van start zullen gaan. Verstrek er geen toelichting bij en sta niemand enige inbreng toe.

Willekeurige teksten

Tekst: Gesprek tussen piloot en technieker

Praatjes tussen piloot en vliegtuigtechnieker ... Na elke vlucht vult de piloot een formulier in, waarmee hij de monteur vertelt welke problemen of afwijkingen hij tijdens de vlucht ondervond en welke reparaties of bijstellingen nodig zijn. De monteur leest het probleem en vult op het onderste deel van het formulier in welke actie of corrigerende m [...]

Tekst: Het S.H.I.T. project

Brief van het management. Om ons te verzekeren, van de hoogste kwaliteit werk en productiviteit van de medewerkers, is het ons beleid, om alle medewerkers te trainen in ons speciale programma genaamd: Speciale Hoge Intensiviteits Training. ( S.H.I.T. ) Wij proberen om al onze medewerkers meer S.H.I.T. aan te bieden dan elk ander bedrijf. Als je het [...]

Tekst: Het zorgstelsel

De fysiotherapeut knijpt er tussenuit. De logopedisten zijn sprakeloos. De podotherapeut zit met kromme tenen. De KNO-arts krijgt er een brok van in de keel, voelt zich bij de neus genomen en wordt een oor aangenaaid. De oogarts ziet het somber in. De neuroloog krijgt er de zenuwen van. De verloskundige zit met de naweeën. De gynaecoloog baart het [...]

Tekst: Het verloop van de barbecue

Na vele lange koude wintermaanden komt de lente eindelijk in het land en kunnen we ons beginnen klaar maken voor het BBQ-seizoen. Om hiermee goed van start te gaan is het natuurlijk héél belangrijk om de noodzakelijke etiquette van dit sublieme outdoor cooking, zoals enkel een echte man dit kan doen, eens op te frissen. Wanneer een man vrijwillig [...]

Tekst: Bedrijfsregels

Door de grote werkdruk in de laatste tijd en de krapte op de arbeidsmarkt is het personeel in opstand gekomen. Betere secundaire arbeidsvoorwaarden was de voornaamste eis. Alleen de werkgevers wilden niet toegeven aan de eisen van hun werknemers. Vandaar dat er een nieuw bedrijfsreglement is opgesteld om het werk nog enigszins dragelijk te maken! D [...]