Logo LachJeKrom.com
» Start » Teksten » Mannen en/of vrouwen » Klaaglied van een gepensioneerde

Teksten - Mannen en/of vrouwen: KLAAGLIED VAN EEN GEPENSIONEERDE

Ik heb veertig jaar geploeterd, ik heb moeten werken als een paard! Ik heb nu een leuk pensioentje en we hebben wat gespaard. We wonen in een aardig huisje met als voortuin een plantsoen. Ik dacht: nou ga ik lekker rusten, omdat ik niets meer hoef te doen.

Ik werk wel door, zei moe venijnig. Ik word nooit gepensioneerd. Het is niet meer dan recht en billijk, dat je mij wat assisteert. Ik hou van netjes en gezellig, en mijn huisje in fatsoen. Goed, zei ik, ik zal wel helpen; omdat ik toch niets heb te doen.

's Morgens moet ik al beginnen als stofzuigermachinist. Ik zuig van boven naar beneden, geen hoekje wordt door mij gemist. Ik kan nu ook al koffie zetten en ik was, ik strijk en boen. Ik dek de tafel, was de kopjes, omdat ik toch niets heb te doen.

We hebben achter ook een moestuin, die moet worden uitgebuit. Dat kun je zelf wel, zei mijn eega, dat scheelt ons een hele duit. En nou sta ik maar te spitten, poot andijvie, sla en meloen. Ik heb de blaren in mijn handen, omdat ik toch niets heb te doen.

Mijn vrouw heeft ook twee poezen. Die zijn zo lief, zegt ze, en mak, Ze geven kopjes en ze spinnen, maar ik zit met de kattenbak. En die krengen kunnen mauwen, maar dat ligt aan het seizoen. Dan komt de kater van de buren, omdat die ook niets heeft te doen.

Is mijn kleinzoon soms wat knorrig, doet-ie niets dan kattenkwaad, Dan zegt mijn dochter: ga naar je opa, die weet met zijn tijd geen raad. Zij en oma gaan dan winkelen en in 't restaurant een bakkie doen. En ik? Ik speel met kleinzoon indiaantje, omdat ik toch niets heb te doen.

Mijn vrouw gaat vaak op theevisite, zij vermaakt zich opperbest. En als ze dan voldaan weer thuiskomt, vindt ze het opgemaakte nest. Eigenlijk ben ik een doetje, maar wat kun je daaraan doen? Oma heeft het heft in handen, omdat ik toch niets heb te doen.

Ik ben dienstmeid, ik ben tuinman en ik dweil en poets en schrob.

En mijn vrouw doet of ze het druk heeft, want ze houdt er toezicht op. Ik loop te zwoegen en te zweten met een hoofd als een pioen. Ik raak verdraaid nog overspannen, omdat ik toch niets heb te doen

Willekeurige teksten

Tekst: Eindexamen voor het leger

(Beschikbare tijd: drie weken. Lees de vragen zorgvuldig voordat u ze beantwoord.) 1. Welke taal spreekt men in Spanje? 2. Geef twee karakteriserende kenmerken van het Oud-Babylonische keizerrijk met betrekking tot architectuur en taal, of noem de voornaam van Pol van Himst. 3. Hoeveel officieren telt het Belgische leger, noem ze allebei. 4. Waar i [...]

Tekst: 175 opvoedklassiekers

Heb je je haren al gekamd? Geef antwoord als ik je iets vraag! Ben je doof of zo? Denk maar aan de arme kindjes in Afrika. Straks gaat er nog iemand huilen! Heb je doorgetrokken? Het is hier geen hotel. Ruim je rotzooi op! Handen wassen na het plassen. Praat ik soms tegen een muur? Blijf uit je neus. Je bed is geen trampoline! Kijken doe je met je  [...]

Tekst: Wij zijn de spruiten uit liefde gemaakt

Geboren in de jaren 1940- 1980 , of sommigen(die nog taaier zijn) nog iets vroeger. Die nog meer onze kluit Aardetrouw zijn..... Wij waren de sterken uit de jaren '50... 60... 70 Vooreerst hebben wij een normale geboorte overleefd, met moeders die rookten, en of dronken gedurende hun zwangerschap. Zij namen aspirines, aten vinaigrettesaus, mayonais [...]

Tekst: Belgische en Amerikaanse politie

Wat is het verschil tussen de Belgische, de Amerikaanse en de Australische politie? Casus : Je bent politieman. Je wandelt in een afgelegen straat met je vrouw en kinderen. Plots verschijnt er een gevaarlijk individu met een gigantisch mes voor je. Hij kijkt je recht in de ogen en brult dat hij je geld wil. Hij bedreigt jou en je familie met zijn g [...]

Tekst: Het bijbelverhaal

Het begint bij het begin er was niets ,toen verscheen er een jeugdboerderij waar 2 mensen leefden: Moses en Alibaba maar die hadden van de giftige appel gegeten en toen waren ze in slaap gevallen toen begon het plots keihard te regenen en toen stond Noach daar met zijne speedboot en met zijn dieren weet gij trouwens waarom noach maar 2 stuks van el [...]